Obsah rubriky aktuality

LED žárovky: Kdy se vyplatí (srovnání a test)

Přečtěte si unikátní srovnání LED žárovek s ostatními technologiemi a recenzi několika vybraných žárovek.

Windows 8 – cena, upgrade, instalace a nakonec downgrade

O Windows 8 se toho napsalo hodně. Ale mnohé podstatné informace o upgradu, licencích, 32 a 64bitových verzích, jazykových verzích, cenách či návratu k verzi původní, OEM a přenosu na další počítač tam chyběly. Proto by vás mohl zajímat právě tento článek našeho partnerského webu.

Lednová studie Symantec Intelligence Report: Spammeři zneužívají oslavy spojené s novým rokem a velké společenské i sportovní události

Ze Symantecem zveřejněných výsledků lednové studie Symantec Intelligence Report vyplývá, že spammeři zneužívání svátky a významné události k šíření nevyžádané pošty.

Akreditace cenových kalkulaček za služby elektronických komunikací

Úkolem Českého telekomunikačního úřadu (dále jen „Úřad“) podle § 4 zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických komunikacích), ve znění pozdějších předpisů, je chránit zájmy uživatelů.

Bezpečnostní hrozby v roce 2012 podle Cisca: Hacktivismus či útoky na mobilní zařízení a cloud

V roce 2011 pokračoval trend poklesu spamu, který byl poprvé zaznamenán v roce 2010 - celosvětově tak množství spamu kleslo z 379 miliard zpráv v srpnu 2010 na 124 miliard zpráv v listopadu 2011, přičemž v České republice pokles množství spamu činil 88 procent.

Bezpečnostní aktualizace Microsoftu na říjen 2011

Aktuální bezpečnostní opravy Microsoftu se pro tentokráte skládají ze dvou kritických a šesti důležitých oprav - první kritická bezpečnostní oprava se týká zabezpečení v rozhraní .NET Frameworku a programu Microsoft Silverlight; druhá kritická bezpečnostní oprava je kumulativní aktualizace zabezpečení pro Internet Explorer.

Jaké SoC aktuálně pohání a nebo budou pohánět nové tablety?

Hledáte ten správný pohon pro svůj … tablet? Které SoC procesory již byly vydány a které přijdou teprve na řadu? A který výrobce a výrobní proces převažuje? Níže uvedená tabulka shrnuje většinu toho, co můžete očekávat v průběhu následujících dvanácti měsíců.

Symantec zveřejnil výsledky zářijové zprávy Symantec Intelligence Report

Podle zářijového Symantec Intelligence Reportu, který kombinuje nejzajímavější informace z analýzy Symantec.cloud MessageLabs Intelligence Report a zásadní zjištění ze zpráv Symantec State of Spam & Phishing Report, došlo k výrazné změně v oblasti škodlivého kódu, protože přibližně 72 procent všech škodlivých kódů šířených e-mailem šlo charakterizovat jako agresivní varianty polym

Fujitsu vyvíjí cloudovou platformu pro zužitkování velkých objemů dat

Fujitsu oznámilo vyvoj cloudové platformy předběžně pojmenované Convergence Services Platform, která dokáže zužitkovat velký objem dat. Fujitsu začne tuto platformu nabízet v prvním čtvrtletí roku 2012 a následovat bude postupné uvádění služby do provozu.

CDW napájení jako další možnost pro výrobu energeticky úspornějších procesorů

Výzkumníci z Kalifornské Univerzity obdrželi 1,5 milionu dolarů od National Science Foundation a dalších zdrojů ke studiu více energeticky efektivnějších procesorů na základě poznatků o „hustší napájecí vlně“ Charge-Density Waves (CDWs) oproti klasickému napájení běžným elektrickým proudem.

Prodej projektorů vzrostl meziročně ve druhém kvartále o šestnáct procent

Pacifik Media Associates (PMA) rozděluje trh s projektory výhradně podle svítivosti a označuje je podle typu kupujících a využitelnosti jako na New Era (pod 500 lumenů), Mainstream (500 až 4999 lumenů) a High-End (5000 a více lumenů).

Globalfoundries má zajištěny objednávky na 28 nm výrobu minimálně od 30 zákazníků

Globalfoundries plánuje plné naběhnutí 28 nm technologie výroby v prvním čtvrtletí roku 2012 a dokonce má již uzavřeny smlouvy na výrobu s 30 až 35 firmami. A navíc si Globalfoundries s ohledem na jeho spojenectví se Samsungem Electronics věrí v tom, že jeho 28 nm nabídka výroby polovodičů bude velmi konkurenceschopná co do dostupné kapacity a technologických možností.

MediaTek se svezl na vlně zájmu o chytrý telefon Lenovo

Nebývalý zájem číňanů o smartphone A60 z dílny Lenova pomohl výrazně MediaTeku a jeho 3,5G řešením, konkrétně prodejnosti čipu MT6573. Nový model chytrého telefonu Lenovo A60 je totiž v Číně velkým hitem a dokonce to vedlo k tomu, že ve třetím čtvrtletí zvedli operátoři jeho cenu na CNY 1 100 (cca 172 amerických dolarů), přičemž počáteční cena byla jen CNY 800.

Samsung vyvinul DDR3 moduly pro servery s napájením 1,25V

Samsung Electronics dnes oznámil, že vyvinul 1,25 V DDR3 (registrované) moduly s dual inline pamětmi (RDIMM), určené pro použití v energeticky úspornější serverech. Použití nových DDR3 čipů vyrobených 30 nm technologií má přinést ekologičtější alternativu ke standardním 1,5 V a také nízkonapěťovým 1,35 V pamětem.

Intel začně se 14 nm technologií v roce 2014

Podle Stevena Smithe, viceprezidenta a obchodního vedoucí pro netbooky a tablety, by měl Intel začít s dodávkou procesorů vyrobených na 14 nm technologii již v roce 2014. Tohle totiž zaznělo z jeho úst na Intel Developer Foru (IDF) v americkém San Franciscu.