AMD uvedlo tři nové čipové sady pro Bulldozer

Obory článku
hardware, procesory
Zmiňované firmy
AMD

Souběžně s tiskovou konferencí k novým procesorům AMD padla i nenápadná zmínka o třech nových čipových sadách pro procesory AMD série FX, tedy těch s jádrem Bulldozer. Konkrétně se jedná o AMD 970, AMD 990X a AMD 990FX (pracovně označované jako RD970 a RD990) a k nim i dva jižní můstky SB920 a SB950.

Důvodů, proč podle způsobu prezentace tato informace není asi důležitá, může být několik, ale nejpravděpodobněji to souvisí s tím, že jednak zkušební revize Bulldozeru B1 má docela problémy a AMD FX-Series tak tudíž bude odloženo (proslýchá se, že o dva až tři měsíce), a také, že nové čipové sady zase mnoho převratného nepřináší.

Podle specifikace je tomu tak – místo A-Link Expressu II bude komunikaci zajišťovat ekvivalentní třetí generace, přibude Nvidia SLI podpora a ze serverové branže podpora AMD-Vi. Jedinou podstatnější změnou se tak zdá navýšení rychlosti komunikace na 6 400 GT/s s přechodem z HyperTransportu 3.0 na 3.1.

V případě jižních můstku je snad největší změna na potisku pouzdra – SB920 je vyjma FIS a RAID 5 podpory shodný s SB850; SB950 oproti SB850 přibyla podpora dvou PCI Express x1 linek.

Zdroj: AMD

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Antispamová kontrola
m_minka: