Google jde na kobereček k Federal Trade Commission

Obory článku
internet, vyhledávače
Zmiňované firmy
Google

Google čelí dalšímu vyšetřování – tentokrát ohledně jeho obchodních praktik v zobrazování inzerci ve vyhledávači. Federal Trade Commission (FTK) si Google pozvala na kobereček, protože má obavu, že doslova dusí konkurenci na webu. A je pravděpodobné, že to nakonec povede i k vyšetřování jeho praktik v oblasti inzerce.

Podle The Wall Street Journalu již brzy pětičlenná porota FTC zašle Googlu formální požadavek na přístup k informacím o práci s inzercí ve vyhledávači. Kromě toho bude FTC kontaktovat firmy, které pracují s reklamou Googlu, o informace k jejich práci s vyhledávačem, který aktuálně vévodí s 65 procenty trhu mezi vyhledávači v USA, přičemž v některých zemích je to téměř 90 procent.

Požadavek FTC přichází poté, co Evropská komise zahájila vyšetřování Googlu pro podobné přestupky v listopadu na základě žádosti firem, které si stěžovali na protěžování některých velkých firem před menšími konkurenty.

Google tak čelí prvnímu antimonopolnímu vyšetřování na své domovské půdě od jeho poslední větší fúze, kdy za 3,1 miliardy dolarů pohltil v roce 2008 DoubleClick a za 700 milionů dolarů ITA.

FTC ve věstníku připomněla, že vyšetřování může trvat rok i déle než dospěje do stádia rozhodnutí, přičemž během tohoto procesu nesmí dojít k žádnému formální obvinění proti Googlu.

Zdroj: eWeek

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Antispamová kontrola
k_munikace: