Hodně výrobců DRAM pamětí utlumuje výrobu

Nanya Technology a Inotera Memories také rozšířily zástupy těch, kdož se již pro utlumení výroby v rámci stále doznívajícímu globálnímu hospodářskému poklesu a klesajícím cenám rozhodly omezit výrobu, jako je Elpida Memory, Powerchip Technology a Rexchip Electronics.

Nanya zmenšuje objem produkce DRAM o 20 procent, a snížení o 5 až 10 procent čeká také Inoteru, kterou právě zmíněná Nanya vlastní s Micronem Technology. Produkci pro Micron Inotera údajně zachová, sníží se tak jen pro Nanyu. Aktuálně je Inotera schopná dodávat oběma majitelům až 130 000 dvanáctipalcových plátů, které si doposud obě firmy rozdělovaly rovným dílem.

Powerchip tyto informace, týkající se snižování objemu výroby, již potvrdil oficiálně a tak měsíční kapacita plátů pro výrobu DRAM se sníží v posledním čtvrtletí tohoto roku na cca 40 000 kusů oproti třetímu čtvrtletí tohoto roku 2011, kdy se vyrobilo 80 000 plátů.

Je však také důležité zmínit i to, že Samsung Electronics a Hynix Semiconductor nic takového neplánují, což je zajímavé i s ohledem na to, že tyhle dvě velké korejské paměťové firmy ovládají více než 60 procent celosvětového trhu s DRAM. Navíc Samsung si upevňuje svou pozici a snižuje náklady přechodem na 20 nm proces.

Ceny DRAM nadále pokračují v poklesu a v druhé polovině srpna se 4 GB DDR3 moduly propadly v USA o 8,5 procenta na průměrnou cenu 21,50 amerických dolarů.

Zdroj: DigiTimes

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Antispamová kontrola
t_levize: