Internet Explorer pokračuje ve strmém pádu

Obory článku
software, internet, aplikace, internetová řešení
Zmiňované firmy
Apple, Google, Microsoft

Internetový průzkum Net Applications ukazuje další a další výrazný pokles jeho celosvětového podílu na trhu – konkrétně spadl na 53,68 procenta z 60,32 procent za poslední rok. Jednoduchým počtem to tedy s Internet Expolorerem jde z kopce zhruba sedmi procenty za rok.

A zatímto Internet Explorer pokračuje v pádu, uvolněné místo ihned zabírá Chrome a Safari – Chrome se za rok zvedl z 7,16 procenta (v červenci loňského roku) na 13,11 procenta (v červnu tohoto roku). Tímto si Chrome polepšil za rok o 6 procentních bodů, Safari navýšilo podíl v toto období z 5,09 procenta na 7,48 procenta.

Pro doplnění je tu i statistika Firefoxu. Jeho obrovský růst se zastavil a v loňském roce začal jeho podíl dokonce na trhu klesat – i když ne o významnou hodnotu. Konkrétně z 22,91 procenta v červenci loňského roku na 21,67 letos v červnu tohoto roku.

A ještě malá poznámka na závěr: významný nárůst Safari souvisí ruku v ruce s rostoucí popularitou iPadu. Poprvé totiž uživatelé iPadu překročili jedno procento všech surfujících na celém světě, přičemž v USA je tento poměr na hodnotě více než 2,1 procenta ze všech surfujících.

Zdroj: IDG InfoWorld

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Antispamová kontrola
a_eceda: