Joomla 1.6: po dvou letech nová řada

V noci na dnešek se konečně objevila nová verze redakčního systému Joomla. Jedná se o verzi 1.6, předchozí verze 1.5 vznikla před dvěma lety, 22. ledna 2008. Její poslední revize 1.5.22 se objevila 5. listopadu 2010. Jak je to s češtinou?

Zajímavý je osud českého jazyka. Seznam podporovaných jazykových verzí zahrnuje vedle očekávaných světových řečí překvapivě velké množství jazyků východní a jihovýchodní Evropy. Dokonce došlo i na jazyk regionální (katalánština, která se používá v Katalánsku, severovýchodní části Španělska). Z oficiálních jazyků Evropy tedy chybí vedle češtiny také běloruština, bosenština, bulharština, černohorština, dánština, finština, chorvatština, irština, islandština, lotyština, portugalština, řečtina, slovinština, ukrajinština.

 

 

Pro ty, co o CMS Joomla ještě neslyšeli, jsou k dispozici například stránky v češtině (JoomlaPortal). Mezi nejznámější uživatele Joomla známé i v Česku patří Citibank (pro intranet), Harvardská univerzita, nebo Epson Research and Development, vývojářská stránka Palm OS, nebo Mitsubishi Motors Poland.

Odkaz: Joomla

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Antispamová kontrola
televi_e: