Lite-On měl v loňském roce rekordní tržby

Obory článku
byznys
Zmiňované firmy
Lite-On

Lite-On Technology (Lite-On) ohlásil rekordní tržby za rok 2010 a tak akcionáři se můžou těšit na dividendu v hodnotě 2,92 nového tchaj-wanského dolaru (asi deset amerických centů) na akcii, která byla schválena na valné hromadě 22. června.

Generální ředitel K.C. Terng na této valné hromadě dále zdůraznil, že je přesvědčen o dalším růstu tržeb ve třetím čtvrtletí roku 2011 – konkrétně Terngem uvedené obory (výpočetními servery, LED osvětlení, kamerovými moduly) vykazují další růst. Celkový růst Lite-Onu však bude podle Ternga nejvíce v letošním roce záviset na optických a napájecích produktech. Zajímavý by však mohl být i růst výroby kamerových modulů, kde je Lite-On lídrem na trhu v dodávkách pro neapplovské smartphony, notebooky a tablety.

Terng naznačil, že Lite-On se aktuálně zaměřuje na vývoj základních technologií pro LED osvětlení, jako je zlepšení jasu a optimalizace chlazení, protože technologie pro osvětlení v současné době představují až osm procent z celého LED byznysu, kde Lite-On funguje jen jako OEM dodavatel (a zatím proniknout na trh s vlastní značkou neplánuje).

Zdroj: DigiTimes

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Antispamová kontrola
t_plota: