Lulz Security zase řádí: Bethesda Softworks a senát USA

Připomíná to příběhy z divokého západu, kdy banda lupičů přepadávala dostavníky a vylupovala banky. Není ale 19., nýbrž 21. století, oněmi lupiči jsou hackeři. Tato skupina se asi inspirovala v sérii Rychle a zběsile.

LulzSec si „oblíbili“ hlavně administrativu USA. Tentokrát se pustili do Senátu, aby následně na svém webu zveřejnili výpis kdy se kdo z administrátorů webu Senate.gov přihlásil a co se serverem dělali, dále výpis konfigurace Apache a sáááááhodlouhý výpis souborů.

Beseda o Bethesdě

Komu není známá prvně jmenovaná společnost, tedy Bethesda Softworks, není správný pařan. Mají na účtu takové tituly, jako:

  • Wayne Gretzky Hockey (1988)
  • The Terminator (1990)
  • NCAA Basketball (1991)
  • The Elder Scrolls (1993)
  • Zero Critical (1998)
  • Echelon (2001)
  • Fallout 3 (2008)

Řada z těchto her se stala slavnou a založila celý sektor (například The Elder Scrolls). Firma ZeniMax Media je mateřskou firmou, vlastnící vedle Bethesdy také Arkane Studios, id Software (pamatujete na Commander Keen / Wolfenstein / Doom / Quake / Rage?), Vir2L Studios a další.

Co tam LulzSec udělali? Kromě jiného toto: „Po zmapování jejich vnitřní sítě a důkladného drancování všech jejich serverů jsme si okopírovali všechny jejich zdrojové kódy a hesla databází.

Některé výsledky drancování umístili na svůj web.

Co bude dál?

Ve škole jsme se učili, že působí-li jedno těleso silou na druhé, pak současně působí i druhé těleso na první, a to stejně velkou silou, ale opačného směru. Jestliže tito hackeři vyvíjejí tak velkou sílu, navíc na administrativu USA a významné firmy, lze očekávat obdobně velkou sílu, ovšem proti nim. LulzSec se v kdejakém dokumentu ptají, jestli to už bude válka, nebo ne. Obávám se, že to může být dráždění hada bosou nohou. Jedna věc je upozorňovat na chyby v bezpečnostních systémech a druhá je strávit část života ve slušivém pruhovaném oblečku (resp. oranžovém, když to bude v USA).

Zdroj: Lulz Security

Komentáře

Anonym
Út, 2011-06-14 08:13

id Software je ted pod Bethesdou? To jsou veci. Ti hekri jsou sileni. Kdo s cim jak zachazi...

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Antispamová kontrola
kapal_na: