Nový elektro affiliate: ePROTON jde do boje s MALLem

Internetový obchod s elektrospotřebiči ePROTON.cz navázal spolupráci s agenturou na provizní systémy VIV NETworks a od začátku června nabízí v rámci mezinárodní affiliate sítě Commission Junction vlastníkům webových portálů možnost profitovat z prodejů uskutečněných na základě reklamy umístěné na jejich stránkách.

Zapojením do affiliate programu pod záštitou VIV NETworks získáme stabilní partnerskou síť, která generuje reálné obchody, a také nástroj na vyhodnocení efektivity on-line marketingu. Díky němu budeme mít přesný přehled o tom, odkud přišel uživatel, který na našich stránkách nakoupil, zaplatil a nezrušil objednávku,“ uvádí Andrea Zavadilová, marketingová manažerka internetového obchodu ePROTON.cz. „Od spuštění programu se do naší sítě zapojilo již 145 partnerů a další přibývají,“ dodává Zavadilová.

Fungování celého programu je stejné, jako u jiných affiliate systémů. Za každého návštěvníka, který prostřednictvím reklamního banneru přejde z internetových stránek partnera na web ePROTON.cz a zakoupí si zde nějaký produkt, je vyplacena odměna. Doba platnosti cookies je standardně 45 dní, takže partner dostane odměnu za každý nákup, který návštěvník udělá v následujících 45-ti dnech po jeho posledním prokliku. Vyplácení provizí probíhá pravidelně každý 20. den v měsíci. 

Pro inzerenta výhodné, pro majitele webu méně

Affiliate programy jsou v principu užitečnou možností, jak velmi jednoduše zajistit inzerci na svůj web. Velmi zde ale záleží na oblasti, které se daný web věnuje, respektive které produkty na něm lze nejlépe prodávat. Protože pouze z prodejů jde provize do kapsy majitele webu. A to je největší problém právě u elektra, kde jsou provize naprosto minimální. A stejně špatně jsou na tom i obdobné systémy, například affiliate obchodu MALL, který běží na platformě Trade Doubler. MALL navíc nedávno své provize dokonce snižoval. 

Snadno se tak může stát, že na webu zbytečně "protočíte" miliony zobrazení bannerů, přičemž výdělky budou velmi nízké. Ten, kdo vyhrává, je inzerent, protože jeho náklady na propagaci jsou oproti jiným způsobům reklamy zcela minimální. Praxe navíc ukazuje, že PPC systémy v oblasti elektra vynášejí výrazně více, než affiliate. V jiných, než elektro oblastech, je ale situace lepší. Naopak, například u počítačů je situace ještě horší, než u elektra. 

Srovnání podmínek MALL a ePROTON

 

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Antispamová kontrola
televiz_: