Poptávka po DRAM pro servery a RAM pro mobilní zařízení enormně roste

DRAM paměti pro servery a RAM paměti pro nepočítačové aplikace již překročily, co do poptávky, polovinu všech předobjednávek na DRAM moduly s datem expedice v druhé polovině roku 2012. Výzkum Digitimes se opírá o reálná data tchaj-wanských výrobců pamětí a potvrzuje stávající trend poptávky po DRAM v těchto segmentech.

Konvenčních počítače, stolní i notebooky, zatím stále dominují v odběrech DRAM pamětí – a očekává se i nadále, že tomu tak bude i v druhé polovině roku 2011. Nicméně nárůst poptávky se v tomto segmentu rozhodně nekoná, zatímco paměti pro servery a spotřební elektroniku si své tempo růstu navyšují.

Ve druhé polovině roku 2011 je tak poptávka po DRAM pamětech pro nepočítačové aplikace na prognóze 85,4 procentního nárůstu ve srovnání s předchozím rokem, což hodně překonává růst poptávky po pamětech pro stolní a přenosné počítače. RAM pro nepočítačové aplikace a DRAM pro servery aktuálně činí 42,1 procento z celkového počtu objednávek ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011 v porovnání s 33,3 procenty ve stejném období předchozího roku.

Celkově tak poptávka po DRAM pro serverový sektor vystoupá na 93,7 procent v druhé polovině roku 2011 oproti stejnému období loňského oku, za což se nemalou měrou podílí rozvoj cloudových aplikací. A v případě RAM pro mobilní zařízení je meziroční změna dokonce na vyšší o 135,6 procent – pochopitelně i zde díky nárůstu chytrých telefonů a tabletů.

Rozvrstvení poptávky po DRAM (Zdroj: DigiTimes)

Poptávka po DRAM dosáhne letos celkově 2,15 miliard jednotek (přepočteno na ekvivalentní 1 GB čipy), což činí meziroční nárůst o 45,7 procenta (z 1,48 miliardy kusů při přepočtu na 1 GB ekvivalentní čipy).

Zdroj: DigiTimes

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Antispamová kontrola
komu_ikace: