Skype děkuje za trpělivost s výpadkem

Obory článku
telekomunikace, internet, IM, VoIP
Zmiňované firmy
Skype

Již druhým dnem má komunikátor Skype problémy s připojováním klientů. Od 22. prosince se objevují tu a tam informace jednotlivců o tom, že mají problémy s připojením na tuto velmi známou IM službu. Poté následovala vlna článků v nejrůznějších médiích po všech kontinentech. Výpadek je tedy globální, nejde o nějakou chvilkovou epizodku. Oficiální stránky Skype o všem prozatím mlčí.

Dnes se objevila reakce na blogu přímo na stránkách Skype. Problém je v superuzlech, jejichž počet se dramaticky snížil díky chybě softwaru. Ta je podle této informace již identifikována a technici Skypu pracují na jejím odstranění. V současné době je v jednu chvíli připojeno asi 5 milionů klientů (podle tohoto blogu), což odpovídá tomu, co ukazuje program Skype. Má se jednat jen kolem 30 % běžného stavu. Podle blogu není možné vývoj předvídat na individuální úrovni (tj. kdy se konkrétní člověk bude moci přihlásit), a tak Skype děkuje zákazníkům za jejich trpělivost.

Přes optimistická vyjádření mnohých médií z noci a dnešního rána o tom, že Skype už opět funguje, se ukázala jako předčasná. Právě počet klientů, který by měl být tak 20 milionů a více, je důkazem faktu, že výpadek stále trvá. Toto číslo vidí každý uživatel Skype.

Pro nejaktuálnější informace odkazuje blog na @skype na Twitteru. Tam se opět objevilo poděkování za trpělivost. Možná je to dobře – místo žvatlání přes Skype se mnozí mohou najít čas ještě na poslední chvíli koupit nějaký ten dárek.

AKTUALIZACE [2010-12-23 15:08]: Dnes v 15 hodin Skype prostřednictvím Twitteru oznámil výrazný nárůst připojených klientů. Za poslední hodinu vzrostl jejich počet na 10 milionů.

Odkaz: Skype

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Antispamová kontrola
abece_a: