Už i Huawei s MediaPadem se vydal na úzkou tabletovou dráhu

Obory článku
hardware, byznys, mobilní počítače
Zmiňované firmy
Huawei

Huawei včera na konferenci CommunicAsia v Singapuru oficiálně představil své plány ohledně výroby MediaPadu, sedmipalcového tabletu s operačním systémem Google Android 3.2 (Honeycomb) a osazeným dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon o frekvenci 1,2 GHz.

Nový tablet se s váhou vleze pod kilogram čisté váhy, na tloušťku do půl palce a bude mít snad vše, na co si u takového zařízení jen vzpomenete. Proto již byla dopředu avizována výdrž jen asi šest hodin (oproti přibližně deseti hodinám iPadu), nicméně co je z našeho pohledu podstatné, jsou obchodní plány Huawei.

MediaPad by totiž měl být s ohledem na vybavení a cenu trhákem, přičemž Huawei se netají tím, že ač jako výrobce hlavně telekomunikačních zařízení, se chce stát významným světovým hráčem v tabletech (prozatím pod svou značkou nebo jako OEM uvedl na trh asi 10 levných chytrých telefonů, kterých se v prvním čtvrtletí tohoto roku prodalo okolo sedmi milionu kusů). Uvidíme, zda se Huawei podaří dostat do popředí s tablety (a co bude s výrobou telekomunikačních zařízení), když má tak smělé plány.

Zdroj: eWeek, Huawei

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Antispamová kontrola
kapa_ina: