Blogy

Nokia: Posílá SMS spam či ne?

SMS SPAM je horší toho e-mailového, protože jej nelze snadno blokovat a zasahuje do života mnohem otravnější formou. V mém případě se expertem na „otravování života“ stala Nokia. Dopátrat se toho, o co jde a jak se bránit, bylo těžké. Zde tedy předkládám své poznatky.

Sociální sítě mění chování lidí i celých profesí

Rozhodně nechci bojovat proti sociálním sítím, jsem sám jejich občasným uživatelem. Na jednu stranu spojují lidi, což je skvělé. Jsou ale dalekosáhlé následky jejich používání, o kterých se moc nemluví. Nejde o závislost, ale o degradaci všeho kolem.

3D Printing Healthcare Market Outlook - 2027

The global 3D printing healthcare market is projected to be worth USD 4,070.8 Million by 2027, according to a current analysis by Emergen Research. The 3D printing healthcare market is observing high demand attributed to the reduced waste generation during the production of medical devices and implants.

První snímky tajného 30čipového procesoru Intelu

Tag: články

Ano, je to čipů, nikoli jader. Má překonávat vše známé, dokonce řádově. Extrémní má být nejen počet čipů, ale také výsledný výpočetní výkon. Že se nic neutají, dokazuje kromě WikiLeaks také jeden čínský server, který fotografie zveřejnil.

ČSSD žaluje výrobce elektronických disků

České straně sociálně demokratické došla trpělivost a podala žaloby k několika soudům. Postiženými jsou výrobci elektronických disků Intel, SanDisk, Seagate a Western Digital. Překvapivě nejde o spory celosvětové, ale jen s účinností v České republice.

Microsoft dospěl ze slečny v paní a mění značení produktů

Společnost Microsoft není třeba představovat. Celá desetiletí jsme ji znali také pod zkratkou MS. Té se nyní vzdává s tím, že se vdává. Podle sdělení tiskových mluvčích se nyní zkratka MS „silně nedoporučuje“ s tím, že novou zkratkou je MRS (MicRoSoft).

Pohádka O červené Karkulce

Pohádky se nevyhýbají ani počítačům, natož serverům. Tu je jedna z nich:

Mladá aplikace Karkulka je vyslána s hostitelskými pakety na server babiczka.cz skrz hluboký firewall. Cestou však potká trojského koně Wolf007. Na závěr zasahuje antivirový software značky Hayny.