Minority Report realitou? Intel investuje do technologie AIM

MaRS, kanadské inovační centrum, oznámilo, že Intel získal jednoho z jejich klientů - společnost CognoVision, tvůrce technologie Cognovision Anonymous Impressions (AIM) pro detekci obličeje a sledování a měření účinnosti digitální značek u elektronických inteligentních poutačů.

Byť cena zaplacená Intelem za CognoVision nebyla zveřejněna, akvizice přináší další obrovský impuls pro výrobce čipů v oblasti stále rostoucího trhu digitálních poutačů, které jsou dosud doménou technologií založených na Microsoft Windows. Intel proto i v této souvislosti nedávno oznámil „strategické partnerství“ s Microsoftem a NECem v rámci posílení své pozice na tomto trhu (standardizace Open Pluggable Specification (OPS) pro digitální poutače byla zveřejněna teprve před měsícem).

AIM je nástroj pro měření sledovanosti, který byl optimalizován pro použití v síti digitálních poutačů a používá proprietární rozpoznávání obličejů a technologii sledování obličeje mezi skupinou diváků. CognoVision deklaruje, že jeho software může poskytnout takové metriky, jako jsou například: aktuální dojmy (skupiny lidí, kteří se dívají na poutač), délku shlédnutí (jak dlouho se lidé dívají), velikost potenciálního publika (počet lidí, kteří chodí okolo poutače), dobu setrvání (jak dlouho lidé zůstávají v blízkosti poutače) a dokonce anonymní demografické údaje (demografie publika z hlediska pohlaví a věku).

K souvisejícím technologiím vyvinutým CognoVision patří ruční sledovací systém, který umožňuje komunikovat neslyšícím s poutačem, iVBot pro sledování obličeje v souvislosti s pluginem pro chatovací programy a 3D Solar, který umožňuje jednotlivcům pracovat s virtuálními produkty.

  

CognoVision původně založili tři zakladatelé: Haroon Mirza, Dr. Shahzad Malik a Faizal Javer v Torontu v roce 2006, v rámci kanadského inovačního centra MaRS. Nyní jej prostřednictvím investiční skupiny Intel Capital vlastní Intel.

Zdoj: WindowsForDevices.com

Komentáře

Patrik Veselík
Po, 2010-11-29 16:55

Sice se v tom skrývá obrovské nebezpečí zneužití, na druhou stranu může výrazně stoupnout objasněnost trestných činů, hlavně drobnějších. Vždyť kolik tváří zachytily průmyslové kamery (od drobných krádeží až po úmyslně založené požáry) a přesto pachatelé si vesele chodí po světě a policie je na ně krátká...

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Antispamová kontrola
komunik_ce: