InterSystems představuje HealthShare nové generace

 

Strategická platforma pro informatiku ve zdravotnictví přináší převratné funkce pro propojenou zdravotní péči a aktivní analýzu

 

 

Praha, Česká republika, 24. května 2012 – Společnost InterSystems, celosvětový poskytovatel pokročilých softwarových technologií pro oblast propojené zdravotní péče, představila novou verzi své strategické platformy pro zdravotnickou informatiku InterSystems HealthShare. HealthShare nové generace umožňuje interoperabilitu i aktivní analýzu. Platforma byla původně navržena pro veřejné zdravotnické informační systémy (HIE) na regionální či celostátní úrovni. Nyní byla rozšířena o funkce umožňující poskytování pokročilých technologií také pro potřeby integrovaných dodavatelských sítí (IDN).

Přidaná hodnota pro propojené zdravotnictví

„HealthShare je strategická, jednotná platforma, která organizacím umožňuje nejen zaznamenávat a sdílet data o pacientech, ale též tato data analyzovat, rozumět jim a jednat podle nich, čímž vzniká hodnota nového rozměru,“ říká Paul Grabscheid, viceprezident InterSystems pro strategické plánování. „Předchozí generace integračního softwaru se soustředila na propojení systémů na transakční úrovni. Zdravotnictví dnes však potřebuje nové technologie, které inteligentně sloučí a zpřístupní data o pacientech z různých systémů a přinesou tak zdravotnické informační systémy nové generace. S novými funkcemi HealthShare se lze informovaně rozhodovat, což vede k lepším léčebným výsledkům i k efektivnějšímu provozu.“

Transformace modelu poskytování zdravotní péče

Celý svět se stále více přiklání k názoru, že současné modely poskytování zdravotní péče potřebují zásadní transformaci a že k tomu jsou nezbytné skutečně inovativní informační technologie. Zdravotnické organizace se stále více setkávají s takovými modely péče a jejího hrazení, jako jsou lékařská centra poskytující komplexní služby (Pacient-Centered Medical Homes) a koordinované skupiny poskytovatelů zdravotní péče (tzv. organizace pro zodpovědnou péči, Accountable Care Organizations). Tyto modely péče vyžadují, aby zdravotnické týmy, poskytovatelé zdravotní péče, plány na ochranu zdraví a státní instituce mohly sdílet komplexní informace o pacientech. Za medicínské rozhodnutí nese zodpovědnost více poskytovatelů zdravotní péče a pečovatelů, kteří používají různé systémy elektronických zdravotních záznamů (EHR), soukromé a veřejné sítě pro výměnu zdravotnických informací či aplikace fungující na jednotlivých odděleních zdravotnických organizací. Další nesnadné a náročné úkoly vyplývají z toho, že většina zdravotnických dat je nestrukturovaná – například diktované poznámky, obrázky a volný text – a nedostupná.

 

„Donedávna se poskytovatelé zdravotní péče na všech úrovních – od největších nemocnic až po nejmenší lékařské praxe – soustřeďovali na zavádění místních systémů elektronických zdravotních záznamů,“ popisuje situaci P. Grabscheid. „Nyní zdravotnické organizace zjišťují, že zavedení byť toho nejsofistikovanějšího systému elektronických zdravotních záznamů je jen prvním krokem – že vstupujeme do éry překračující elektronickou zdravotní dokumentaci.“ HealthShare nyní poskytuje technologie, které jsou pro překročení fáze pouhého zaznamenávání a sdílení zdravotnických informací nezbytné. Je to platforma pro zdravotnickou informatiku, díky níž lze chápat a analyzovat 100 % dat u každého pacienta a jednat na základě nich. Lékaři tedy už nejsou nuceni činit rozhodnutí, aniž by k tomu měli k dispozici veškerá data z pacientovy zdravotnické dokumentace.

Novinky v HealthShare nové generace

Aby bylo možné vytvořit přidanou hodnotu v propojeném zdravotnictví a provést transformaci modelu zdravotní péče na model založený na datech a orientovaný na pacienta, přináší nová verze HealthShare tyto funkce:

Knowledge Delivery — HealthShare nyní obsahuje patentovanou technologii InterSystems iKnow, která dokáže vyhledávat a používat nestrukturovaná zdravotnická data. Technologie iKnow umožňuje automaticky najít pojmy v textu, aniž by potřebovala předdefinované slovníky nebo jiné složité či drahé nastavení. HealthShare automaticky analyzuje dokumenty a text, vyhledává a zpřístupňuje relevantní vztahy a umožňuje uživateli rychle získat požadovaný obsah. Výsledkem je, že lékaři mohou efektivněji vyhledat důležité informace v prostředí, kde se množí sítě pro výměnu zdravotnických informací obsahující stále více dat.

Active Analytics — Technologie Active Analytics v HealthShare zajišťuje přístup k aktuálním datům o pacientovi, což umožňuje činit informovaná rozhodnutí a zlepšovat výsledky. Komponenta Active Analytics používá vestavěný datový model orientovaný na pacienta a nepřetržitě sbírá, slučuje, normalizuje a prezentuje data z organizací, které jsou členy dané zdravotnické sítě. Active Analytics může generovat upozornění pro lékaře a pečovatele nebo spouštět medicínské či provozní procesy, které používají pravidla vytvořená na základě předchozích analýz. Komponenta Active Analytics se vyznačuje výkonným modelováním dat, nabízí nástroje pro vytváření pivotních tabulek, grafů a schémat a disponuje důmyslnými funkcemi pro nastavení pracovního prostředí. S Active Analytics tak odhalíte dosud nevyužité možnosti, které s čistě retrospektivními analýzami zůstávaly skryty, aniž byste museli věnovat značné finanční prostředky na vytvoření a údržbu datového skladu.

HealthShare je komplexní platforma, s níž rychle vytvoříte sofistikované systémy nové generace a která Vás zároveň uchrání nákladů a komplikací, jež jsou nevyhnutelné, pokud pracujete s řadou technologií pracně skládaných do jednoho celku. Podrobnější informace o klíčových vlastnostech HealthShare najdete na www.intersystems.com/HS2012.

Názory předních odborníků, kteří jako první vyzkoušeli HealthShare nové generace

Přední poskytovatelé technologií pro zdravotnictví oceňují HealthShare nové generace v mnoha ohledech. David Whitlinger, výkonný ředitel organizace New York eHealth Collaborative, říká: „Základ, na němž lze pro Newyorčany vybudovat transformovaný model zdravotní péče orientovaný na pacienta, je tvořen veřejnou a soukromou vrstvou v infrastruktuře systémů pro výměnu zdravotnických informací, komplexními databázovými a integračními technologiemi a robustní páteří zajišťující ochranu soukromí a zabezpečenou výměnu informací. HealthShare kombinuje tyto infrastrukturní technologie se schopností přistupovat ke klíčovým medicínským datům a funguje jako komplexní platforma, na jejímž základě mohou být vytvářeny a provozovány inovativní zdravotnické systémy. Zdravotní péče se tak stává propojenou a koordinovanou, čímž pro organizace vzniká přidaná hodnota v každém momentě zdravotní péče.“

Další komentáře od uživatelů HealthShare najdete na http://www.youtube.com/playlist?list=PL25CE9F7A88B77417&feature=plcp.

 

Úspěch ve světě

Společnost InterSystems je celosvětově uznávaným poskytovatelem úspěšných technologických projektů i v těch nejnáročnějších podmínkách. Švédsko a Dánsko například používají HealthShare ve svém celostátním zdravotnickém informačním systému. Ve Spojených státech v současnosti HealthShare zajišťuje výměnu zdravotnických informací v řadě regionálních i státních zdravotnických informačních sítí. Nově HealthShare začínají též využívat integrované dodavatelské sítě k výměně soukromých informací a v pokročilých aplikacích pro propojené zdravotnictví.

 

Novou verzi HealthShare nabízejí všechny světové pobočky InterSystems.

 

 

 

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

 

PRAM Consulting s.r.o.

Zuzana Záhorová

zuzana [dot] zahorovaatpram [dot] cz

T: + 420 224 913 003

 

nebo

 

InterSystems

Iveta Přidalová

Iveta [dot] PridalovaatInterSystems [dot] com

 

 

 

O společnosti InterSystems

 

Společnost InterSystems je světovým lídrem v poskytování softwaru pro propojenou zdravotní péči. Sídlí v Cambridge v americkém státě Massachusetts a má pobočky ve 23 zemích. InterSystems dodává pokročilé softwarové technologie pro převratné aplikace. InterSystems HealthShare™ je strategická platforma pro zdravotnickou informatiku a vytvoření systému elektronických zdravotních záznamů (EHR) na regionální či celostátní úrovni. HealthShare využívá technologie InterSystems iKnow a DeepSee a zpřístupňuje veškerá data o pacientovi, včetně dat nestrukturovaných, aby umožnila analýzy informací v reálném čase. InterSystems Caché® je celosvětově nejpoužívanějším databázovým systémem v nemocničních aplikacích. InterSystems Ensemble® je platforma pro rychlou integraci a vývoj propojitelných aplikací.

Produkty InterSystems využívají tisíce nemocnic a laboratoří na světě, včetně všech 17 nejlepších amerických nemocnic podle hodnocení U. S. News and World Report. Více informací najdete na InterSystems.com. Více informací získáte na InterSystems.com, www.youtube.com/InterSystemsCorp, www.facebook.com/InterSystems nebo na @InterSystems on Twitter.