Úspěch CZ.NIC: Čech ve vedení DNS-OARC, další arbitrem RIPE NCC

Podle CZ.NIC potvrzuje jmenování dvou členů managementu správce národní domény .CZ jejich vysoký kredit v mezinárodní internetové komunitě a dokazuje silnou pozici sdružení CZ.NIC ve světě.

Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, se na nedávném setkání organizace DNS-OARC, která dohlíží na globální bezpečnost a stabilitu systému DNS, dočkal jmenování do jejího představenstva. Je tak vůbec prvním Čechem, který takto významnou pozici obsadil.Funkce Ondřeje Filipa v organizaci DNS OARC je čestná a výkonný ředitel CZ.NIC ji bude vykonávat dva roky. Členové představenstva nejsou za svou práci pro celosvětovou internetovou komunitu nijak finančně odměňováni. DNS-OARC  (Domain Name System Operations Analysis and Research Center) je Centrum pro analýzu provozu a výzkum systému doménových jmen.

Ondřej Surý, vedoucí výzkumného a vývojového centra Laboratoře CZ.NIC, byl zvolen jako jeden ze 13 arbitrů organizace RIPE NCC spravující IP adresní bloky pro region Evropa a Střední a Východní Asie. Ondřej Surý se s ostatním arbitry RIPE NCC bude věnovat posuzování a rozhodování sporných případů a arbitráží spojených například s rozdělováním posledních IPv4 adresních bloků. I tato funkce je čestná a neplacená.

Zdroj: CZ.NIC

Komentáře

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Antispamová kontrola
_aminka: